Tutaj jesteś

Jaki wybrać strój na motocykl?

13 stycznia 2023 Poradnik strój na motocykl


Jazda motocyklem wymaga odpowiednich przygotowań. Trzeba zadbać o odpowiedni strój. Niezbyt dobrym pomysłem będzie zakładanie zwykłej kurtki i adidasów. Przy doborze ubrań należy kierować się między innymi porą roku, aktualnymi warunkami atmosferycznymi. Trzeba pamiętać o szeregu istotnych akcesoriów, które zapewniają komfort i ochronę.

Sprawdź również: Jak w samochodzie wyłączyć alarm: prosty poradnik

Jaki będzie odpowiedni strój na motocykl?

W przypadku stroju motocyklowego najważniejszy jest oczywiście kask. Jeśli dojdzie do upadku, to kluczowe staje się zapewnienie ochrony głowie. Trzeba także pamiętać o tym, że kask jest wręcz obowiązkowy. Zgodnie z przepisami prawa trzeba mieć go na głowie podczas jazdy motocyklem. Kask zawsze musi być nowy i jak najlepiej dopasowany. Na tym elemencie stroju nie należy oszczędzać. Warto wydać więcej pieniędzy i zaopatrzyć się w produkt wysokiej jakości, renomowanej marki. Należy sprawdzić, czy spełnia wszystkie atesty i normy bezpieczeństwa. Kolejną kwestią stają się rękawice. Mogłoby się wydawać, że nie są one zbyt istotne, ale w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Są one potrzebne nie tylko podczas chłodnych dni. Przydadzą się przez cały rok, najlepiej od razu wyposażyć się w co najmniej dwie pary, obowiązkowo z protektorami. Rękawice chronią przed zimnem, ewentualnymi otarciami.

Jak skompletować strój na motocykl?

Na strój motocyklisty składają się także kurtka i spodnie. Ich wybór nie może być oczywiście przypadkowy. Najlepiej zdecydować się na profesjonalny komplet renomowanej marki, ale wiąże się to z niemałym wydatkiem. Mile widziane są membrana i ocieplenie, trzeba też mieć na uwadze jakość użytych materiałów. Istotne jest dobranie właściwego rozmiaru. Warto zwrócić uwagę na to, czy spodnie i kurtka są wyposażone we wzmocnienia w newralgicznych miejscach. Kolejną kwestią staje się zakup właściwego obuwia. Bardzo złym pomysłem jest zakładanie zwykłych butów, których używa się na co dzień. Jest to niestety prosta droga do wystąpienia kontuzji. Obuwie motocyklowe ma specjalne protektory, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia stóp. Należy zapomnieć o typowych butach sportowych. Znaczenie ma także to, aby obuwie motocyklowe było wodoodporne.

Co składa się na strój motocyklisty?

W przypadku stroju motocyklowego istotne staje się pamiętanie o bieliźnie termoaktywnej. To właśnie dzięki niej możliwe staje się odczuwanie komfortu podczas podróżowania motocyklem. Ma to szczególne znaczenie przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym, ale nie tylko. Warto po nią sięgać przez cały rok, nawet latem. Przeciwdziała przegrzewaniu się organizmu podczas upalnych dni i wychłodzeniu przy niskich temperaturach. Warto zakupić również specjalny kołnierz, który chroni szyję. Trzeba pamiętać o tym, aby zabezpieczyć się przed wiatrem, zimnym i nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Pozostawianie szyi odsłoniętej to niestety prosta droga do tego, aby pojawił się ból gardła. Zwiększa się także ryzyko wystąpienia zapalenia zatok. Jeśli ktoś chce zaoszczędzić pieniądze na zakupie stroju motocyklowego, to warto skompletować go poza sezonem, gdy ceny są niższe.

Zobacz także: Czy wiesz, czym czyścić skórę w aucie?

Redakcja okbus.pl

Jesteśmy tu, aby inspirować i informować wszystkich miłośników motoryzacji. Czy jesteś zapalonym motocyklistą, fanem szybkich samochodów, czy po prostu szukasz praktycznych wskazówek – z nami zawsze jesteś o krok do przodu

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?