Tutaj jesteś

Czy wiesz, czym czyścić skórę w aucie?

17 stycznia 2023 Poradnik czym czyścić skórę w aucie


Jeśli auto ma się ładnie prezentować, to nie wystarczy umyć go z wierzchu. Istotne jest także między innymi czyszczenie skóry. Najlepszym rozwiązaniem staje się użycie do tego specjalistycznej chemii. W ten sposób można wydłużyć żywotność tapicerki. Zachowa ona swoje walory estetyczne przez długi czas. Czysta i zadbana prezentuje się bardzo efektownie. Trzeba pamiętać o tym, że wnętrze samochodu stanowi wizytówkę, dlatego zabrudzenia są niemile widziane.

Sprawdź również: Jak w samochodzie wyłączyć alarm: prosty poradnik

Czym czyścić skórę w aucie?

W pierwszej kolejności należy określić rodzaj skóry w samochodzie, aby móc dopasować do niej właściwą pielęgnację. Inne środki czyszczące sprawdzą się w przypadku skóry naturalnej niż przykładowo z alcantary. Znaczenie ma nawet kolorystyka tapicerki. Przed przystąpieniem do czyszczenia skóry w aucie należy odkurzyć ją przy pomocy końcówki wyposażonej w miękkie włosie. Ma to duże znaczenie, bo przeciwdziała powstawaniu nieestetycznych zarysowań. Przyda się także miękka szczoteczka, ścierka z mikrofibry. W sprzedaży znajduje się mnóstwo specjalistycznych środków przeznaczonych do czyszczenia skóry i tapicerki. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż posiłkowanie się wodą z dodatkiem zwykłego detergentu typu płyn do mycia naczyń. Z preparatów czyszczących świetnie sprawdzają się rozmaite pianki i płyny. Nie można zapomnieć także o preparatach do konserwacji w postaci kremów lub past.

W jaki sposób czyścić skórzane elementy samochodowe?

Przy wyborze chemii do czyszczenia tapicerek skórzanych warto zwracać uwagę na producenta. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup produktu renomowanej marki, który cieszy się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Skóra ma być nie tylko czysta, należy też zadbać o jej właściwe nawilżenie i zabezpieczenie przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych, szczególnie nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Pokrycie tapicerki warstwą ochronną przeciwdziała jej pękaniu, ścieraniu. Staje się ona również mniej podatna na zabrudzenia. W sprzedaży znajdują się specjalne zestawy do czyszczenia skóry. Składają się na nie między innymi środki chroniące przed blaknięciem i przebarwieniami.

Jak utrzymać tapicerkę samochodową w dobrym stanie?

W przypadku tapicerki skórzanej istotne jest to, aby dobrać preparaty do czyszczenia na podstawie rodzaju plamy. Przy niewielkich zabrudzeniach wystarczą łagodne środki. Z kolei do bardziej problematycznych plam trzeba sięgnąć już po coś znacznie mocniejszego. Na rynku dostępne są nawet specjalne protektory, które chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym i pozwalają w mniejszym lub większym stopniu zregenerować skórę. Zawsze należy pamiętać o tym, aby do czyszczenia używać akcesoriów z miękkim włosiem. Ma to na celu przeciwdziałanie powstawaniu zarysowań. Godne polecenia są także woski impregnujące, które zabezpieczają skórę przed pękaniem i ożywiają jej kolor. Można także sięgnąć po specjalny środek tonujący. Konserwuje i jednocześnie odświeża kolor. Preparat do barwienia sprawi, że elementy skórzane będą zawsze wyglądać jak nowe. Niewłaściwie zabezpieczona skóra ma tendencję do pękania i niszczenia, więc należy temu przeciwdziałać.

Zobacz także: Dlaczego w aucie śmierdzi spalinami? Przyczyny i sposoby eliminacji

Redakcja okbus.pl

Jesteśmy tu, aby inspirować i informować wszystkich miłośników motoryzacji. Czy jesteś zapalonym motocyklistą, fanem szybkich samochodów, czy po prostu szukasz praktycznych wskazówek – z nami zawsze jesteś o krok do przodu

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?