Tutaj jesteś

Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje motocykli?

7 stycznia 2023 Motocykle rodzaje motocykli

Jazda motocyklem to fantastyczna zabawa, lecz również możliwość bardzo sprawnego poruszania się po mieście. Nic więc dziwnego, że ten jednoślad z roku na rok staje się coraz popularniejszy i kupuje go bardzo wiele osób. Zanim jednak podejmie się decyzję o zakupie motocykla, warto się najpierw dowiedzieć, jaki jego rodzaj kupić. Jak się bowiem okazuje, poszczególne typy motocykli mogą się pomiędzy sobą drastycznie różnić. Jakie są zatem najpopularniejsze rodzaje motocykli i czym się one charakteryzują?

Zobacz także: Marka motocykli – co warto wiedzieć?

Motocykle sportowe

Motocykl sportowy to przede wszystkim bardzo duża moc. Oprócz tego takie maszyny cechują się agresywną sylwetką, licznymi owiewkami, a także bardzo mocnymi i skutecznymi hamulcami i twardym zawieszeniem. Bardzo charakterystyczna jest także pozycja motocyklisty na takiej maszynie, która jest pochylona, a często wręcz leżąca.

Motocykle sportowo turystyczne

Takie maszyny łączą w sobie najważniejsze korzyści modeli sportowych i turystycznych. Oznacza to, że mają one bardzo ładny wygląd, są dość szybkie, lecz jednocześnie wygodne i łatwe w prowadzeniu. Takie maszyny pozwalają zaznajomić się z jazdą na motorze, nadal dając motocykliście ogromną satysfakcję.

Motocykle typu Chopper

Przede wszystkim zauważyć trzeba to, że takie motocykle posiadają dość nisko położone siedzisko, które wymusza wyprostowaną pozycję. Co więcej, są one dość ciężkie, ich silniki nie mają tyle mocy co ścigacze, a przez to prędkość i przyspieszenia nie są tak dobre. Nie oznacza to jednak tego, że jazda na takim motocyklu nie daje satysfakcji. Dzięki ogromnej wygodzie, a przede wszystkim wydawanym przez silnik dźwięku, jazda na takiej maszynie to niezwykłe doświadczenie.

Motocykle typu Cross

Ostatnim bardzo często spotykanym na polskich dogach rodzajem motocykla, jest wersja Cross. Jest to maszyna, która zaprojektowana została do jazdy po nierównościach i podłożu terenowym. Oznacza to, że ma ona bardzo duży prześwit, cienkie opony o bardzo agresywnym bieżniku, a także ogromny moment obrotowy. Daje to możliwość wyjechania z nawet najtrudniejszego terenu.

Czy takie maszyny nadają się do jazdy na drogach? Co prawda jest to możliwe, lecz wiedzieć trzeba, że może to być zdecydowanie najmniej wygodny motocykl do codziennej jazdy.

Sprawdź także: Yamaha yzf 250 ile ma koni?

Redakcja okbus.pl

Jesteśmy tu, aby inspirować i informować wszystkich miłośników motoryzacji. Czy jesteś zapalonym motocyklistą, fanem szybkich samochodów, czy po prostu szukasz praktycznych wskazówek – z nami zawsze jesteś o krok do przodu

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?