Mężczyzna

Jakie są modne fryzury dla mężczyzny?

Jakie są modne fryzury dla mężczyzny?

Wielu panów szuka fryzury, która świetnie będzie pasowała do kształtu twarzy. Męskie cięcia oraz uczesania to wiele propozycji, spośród których mężczyźni o różnych rysach twarzy oraz typach urody odnajdą propozycje idealne dla siebie.

Fryzura – jaką wybrać?

Bardzo ważne jest wziąć pod uwagę szerokość czoła, zarys kości policzkowych oraz kształt podbródka. Najlepiej przyjrzeć się swojej twarzy w lustrze, bądź wykonać zdjęcie i przeanalizować swoje rysy. Z pewnością męska fryzura dobrana do kształtu twarzy będzie też dobrze komponować ze stylem ubioru. Wizerunek zawsze ma ogromne znaczenie. Najistotniejsze jest to, żeby mężczyzna czuł się dobrze w swym uczesaniu. W jego doborze zdecydowanie pomoże doświadczony fryzjer, ale dobrze też wcześniej określić swe preferencje oraz oczekiwania. Warto także określić elementy urody, które są celem podkreślenia. Zadaniem jest też zamaskowanie pewnych części twarzy poprzez zastosowanie konkretnego cięcia włosów. Odstające uszy, szerokie czoło bądź zbyt wystające kości policzkowe to cechy urody, które bardzo łatwo można zniwelować poprzez zastosowanie właściwej fryzury. Modne fryzury męskie to nie tylko lubiane przez wielu mężczyzn krótkie strzyżenia na tak zwanego jeża, ale ponadto oryginalne cięcia z dłuższą grzywką w stylu french crop. Do tego dolicza się naturalnie układające się fale, a także mocno zaczesane do tyłu dłuższe kosmyki. Bardzo modne są również wygolone boki oraz undercut z dość długą grzywką.

Męskie modne fryzury

Bardzo istotne jest dopasowanie fryzury do kształtu twarzy. Dzięki takiemu zabiegowi można bardzo estetycznie się prezentować. Kwadratowy kształt twarzy objawia się dość mocno zarysowaną szczęką, a ponadto szerokim prostokątnym czołem. Co istotne, fryzura męska w tym przypadku powinna przede wszystkim zmiękczyć kontur twarzy, a ponadto dodać jej łagodności. W przypadku kwadratowej twarzy najlepsze są fryzury z dłuższych włosów, lekko falowanych oraz dobrze pocieniowanych. Świetnie wygląda też tak zwany chaos na głowie. Najgorszym wyborem będą zdecydowanie proste cięcia pod linijkę, na które decyduje się niestety wielu panów.

Fryzury dla mężczyzny

Pomimo krótszych włosów, mężczyźni mogą również wybierać spośród kilkudziesięciu męskich fryzur. Modę dyktuje przede wszystkim rynek, a ten jest obecnie coraz bardziej otwarty oraz odważniejszy. Obecne fryzury męskie krótkie można bardzo dobrze dobrać do swych upodobań modowych oraz gustów. Do tego można je świetnie dopasować do wyglądu twarzy. Okazuje się, że dobra fryzura męska to taka, która skutecznie przykrywa mankamenty twarzy oraz głowy, a ponadto podkreśla ich atuty. Żeby mieć pewność, iż fryzura męska została odpowiednio dobrana, bardzo dobrze udać się w tym celu do męskiego fryzjera.

Udostępnij