Tutaj jesteś

Dwusiarczek molibdenu czy ceramizer – co wybrać?

11 stycznia 2023 Akcesoria dwusiarczek molibdenu czy ceramizer


W sprzedaży znajduje się wiele środków, których zadaniem jest polepszenie parametrów pracy silników samochodowych i podzespołów. Można wspomóc się przykładowo preparatami ceramizującymi. Dobrym rozwiązaniem jest także sięgnięcie po dwusiarczek molibdenu. Występuje on w wielu środkach przeznaczonych do samochodów osobowych i ciężarowych. Najważniejsze staje się to, aby stosować dodatki do olejów zgodnie z zaleceniami producenta.

Sprawdź także: Jak zrobić płyn do spryskiwaczy?

Czy warto stosować dwusiarczek molibdenu w przypadku silnika?

W wielu smarach i olejach można spotkać się z dodatkiem dwusiarczku molibdenu. Tworzy warstwę ochronną, przeciwdziałając negatywnym skutkom tarcia. Obecność molibdenu przekłada się na integralność filmu smarującego. Używanie go jest także sposobem na wydłużenie okresu żywotności maszyny. Niweluje tarcia i przeciwdziała nadmiernemu nagrzewaniu części wykonanych z metalu. Jeśli ktoś szuka środka o właściwościach przeciwzatarciowych, to powinien sięgnąć właśnie po produkt, który ma w składzie dwusiarczek molibdenu. Zapewnia on skuteczną ochronę nawet w przypadku silników wysokoprężnych. Dwusiarczek molibdenu jest odporny na działanie bardzo wysokich temperatur, świetnie spełnia swoje zadanie nawet w ciężkich warunkach pracy. Powierzchnie metalowe, tłoki i cylindry zostają wygładzone. Dwusiarczek molibdenu działa jak impregnat. Przyczynia się do zmniejszenia zużycia silnika, gwarantuje jego dłuższą pracę.

Do czego służą ceramizery do silników samochodowych?

Ceramizery można polecieć w przypadku silników, które wymagają regeneracji. Ich zadaniem jest tworzenie powłoki ceramicznej, co służy do niwelowania nierówności. Powstała powłoka przyczynia się do zmniejszenia tarcia. Dodawanie ceramizerów do oleju przekłada się na wzrost mocy silnika. Z kolei moment obrotowy zwiększa się. Ceramizery podnoszą ciśnienie na cylindrach. Kolejną zaletą ich stosowania jest zredukowanie hałasów generowanych przez silnik. Środki ceramizujące przyczyniają się również do tego, że samochód zużywa mniejsze ilości oleju. Wynika to ze zwiększenia szczelności silnika. Spalanie paliwa także ulega zredukowaniu. Oczywiście nie należy liczyć na ogromne oszczędności na zakupie benzyny, ale w skali roku jest to już znacząca kwota. Po ceramizer można sięgać nawet profilaktycznie, dotyczy do nowych aut.

Dwusiarczek molibdenu czy ceramizer?

Dwusiarczek molibdenu i ceramizer są stosowane od długiego czasu na rynku motoryzacyjnym. W zależności od przeznaczenia, wybór padnie na inne dodatki do silników i przekładni samochodowych. Należy w pierwszej kolejności poznać działanie obu środków, aby móc dokonać świadomego zakupu. Ceramizery służą przede wszystkim do regeneracji silnika, skrzyni biegów, mostów, układu kierowniczego. W przypadku dwusiarczku molibdenu można mówić o uniwersalności. Jest to dobre rozwiązanie dla właścicieli samochodów o dużym przebiegu. Można go polecić w sytuacji, gdy silnik zaczął pobierać zbyt duże ilości oleju. Ceramizery także są uniwersalne. Można stosować je w samochodach nowych i mocno wyeksploatowanych.

Sprawdź też: Jak dobrać fotelik do auta?

Redakcja okbus.pl

Jesteśmy tu, aby inspirować i informować wszystkich miłośników motoryzacji. Czy jesteś zapalonym motocyklistą, fanem szybkich samochodów, czy po prostu szukasz praktycznych wskazówek – z nami zawsze jesteś o krok do przodu

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?