Tutaj jesteś

Jakie są koszty sprowadzenia auta z USA? Czemu to się opłaca?

22 kwietnia 2024 Poradnik sprowadzenie auta z usa

Amerykański rynek wtórny coraz częściej staje się miejscem poszukiwań auta przez polskich kierowców. Dlaczego tak się dzieje?

W poszukiwaniu używanego samochodu polscy kierowcy najchętniej wybierają się za Odrę. Niemcy od lat plasują się na czele rankingu Państw, z których najczęściej importujemy auta. Potwierdza to również ostatni raport Instytutu Badań nad Rynkiem Motoryzacyjnym. Dwa kolejne miejsca również niezbyt zaskakują – zajęły je Wielka Brytania oraz Belgia. Czwarta lokata może jednak zdziwić. Na tym miejscu znalazły się Stany Zjednoczone.

Rosnącemu zainteresowaniu sprowadzaniu auta z USA nie przeszkadza ani duża odległość, ani też związane z nią ewentualne problemy. Jednak biorąc pod uwagę długą listę korzyści związanych z tym rozwiązaniem oraz fakt, że dzięki pomocy wyspecjalizowanych firm można znacząco uprościć całą procedurę. W nowym poradniku wyjaśniamy, jakie argumenty przemawiają za kupnem samochodu zza Oceanu i jak przebiega współpraca z firmą wspomagającą proces importu auta z USA.

Sprowadzenie auta osobowego z USA – najważniejsze zalety

Szukając przyczyn rosnącej popularności sprowadzania aut z USA, uwagę należy zwrócić przede wszystkim na odmienność przyzwyczajeń amerykańskich kierowców. Na wymianę samochodu decydują się oni zwykle znacznie szybciej niż Europejczycy. Poza tym z większą starannością podchodzą do pielęgnacji i serwisowania swoich pojazdów. Wszystko to sprawia, że w Stanach Zjednoczonych na rynku wtórnym łatwiej jest znaleźć zadbane auta w dobrym stanie i z niskim wskazaniem drogomierza.

Kolejnym argumentem skłaniającym wielu kierowców do zakupu używanego auta z USA jest szeroki wybór. Poza modelami dobrze znanymi z oferty europejskich dilerów (choć i one często dostępne są w innych wersjach silnikowych lub wyposażeniowych), ze Stanów można sprowadzić samochody niedostępne na Starym Kontynencie. Z tej opcji często korzystają kolekcjonerzy lub miłośnicy amerykańskich klasyków, dla których import jest szansą na znalezienie wymarzonych modeli.

Nie bez znaczenia jest też koszt sprowadzenia auta z USA. Mimo że kraj ten położony jest na innym kontynencie, a import wymaga przetransportowania przez ocean i opłacenia cła, takie rozwiązanie może okazać się znacznie korzystniejsze niż zakup na krajowym rynku – zwłaszcza, jeśli mówimy o modelach trudno dostępnych na europejskim rynku. Z pomocą doświadczonych handlowców samochód można kupić na licytacji już za 30-50 proc. jego ceny rynkowej

Koszty sprowadzenia pojazdu z USA. Jak przebiega procedura?

Sprowadzenie samochodu z USA działając na własną rękę może być źródłem sporych problemów. Te niekiedy zaczynają się już na etapie wyboru konkretnego egzemplarza. Poza doborem modelu, należy też ocenić jego stan techniczny – a to na odległość i przy braku odpowiedniej wiedzy okazuje się niewykonalne. Kolejne trudności wiążą się z opłaceniem cła oraz organizacją transportu do Europy. Nic więc dziwnego, że większość kupujących auto za oceanem decyduje się na skorzystanie z fachowej pomocy oferowanej przez specjalizujące się w tym firmy.

Taką ofertę przygotowała m.in. firma Bryki z Ameryki. Zapewnia ona kompleksowe wsparcie na każdym etapie zakupie samochodu. Jej pracownicy w waszym imieniu wezmą udział w aukcjach i licytacjach, a następnie pomogą w dopełnieniu wszystkich formalności związanych ze sprowadzeniem samochodu z USA lub Kanady. Zorganizują też transport auta z Ameryki do Europy i zajmą się przygotowaniem niezbędnej dokumentacji. Ich pomoc obejmuje też pośrednictwo przy odprawie celnej oraz opłacenie cła, VAT-u i podatku akcyzowego w Polsce.

Odległość i związane z nią wyzwania nie muszą być przeszkodą w sprowadzeniu auta zza oceanu. Przeglądając ofertę amerykańskiego rynku wtórnego na pewno docenicie bogaty wybór, konkurencyjne ceny oraz wysoką jakość wielu pojazdów. Dzięki współpracy z wyspecjalizowanymi firmami, cały proces stanie się łatwiejszy i mniej stresujący, a wy będziecie mogli cieszyć się swoim wymarzonym samochodem ze Stanów. Jeśli rozważacie zakup auta używanego, warto więc zapoznać się z ofertami z tego kraju – na pewno znajdziecie pojazd spełniający wszystkie wasze oczekiwania.

Materiał zewnętrzny

Redakcja okbus.pl

Jesteśmy tu, aby inspirować i informować wszystkich miłośników motoryzacji. Czy jesteś zapalonym motocyklistą, fanem szybkich samochodów, czy po prostu szukasz praktycznych wskazówek – z nami zawsze jesteś o krok do przodu

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?