Tutaj jesteś

GPS do samochodu, który ma wszystko!

28 maja 2024 Samochody gps do samochodu


Wielu flotowców szukając GPS do samochodu szuka jak najszerszego zakresu funkcji, aby precyzyjnie monitorować samochody. Właśnie tym charakteryzuje się nadajnik IKOL CAN – przez podłączenie do magistrali CAN daje dostęp do informacji spływających z czujników w aucie. Jakie dane można odczytać? Jak kontrolować flotę samochodową? Przeczytaj poniższy wpis i poznaj GPS do samochodu, który ma wszystko!

GPS do samochodu, który monitoruje paliwo!

Główną funkcją, która sprawia, że IKOL CAN jest jednam z najlepszych GPS-ów dla flot jest monitoring paliwa. Lokalizator pozwala na szczegółową kontrolę spalania, a także stanu benzyny w aucie. Dzięki temu można analizować poszczególne parametry, konsekwencją czego pojawiają się oszczędności. Jak działa ten GPS do samochodu?

Po instalacji w szynie CAN, lokalizator ma dostęp do danych ze wszystkich czujników. Możesz więc zdalnie odczytać informacje takie jak:

 • Średnie spalanie w wybranym okresie
 • Ilość paliwa w baku
 • Porównanie do innych pojazdów z lokalizatorami CAN

Monitoring paliwa dostępny z GPS do samochodu to nie tylko mniejsze spalanie, ale też walka z nieuczciwymi kierowcami i kradzieżami paliwa. To rozwiązanie jest dużo bardziej opłacalne niż sondy paliwowe – w ogólnym rozrachunku jest mniejszym kosztem dla przedsiębiorstwa.

GPS do samochodu, z którym monitorujesz czujniki w aucie

Jednak paliwo to nie jest jedyna informacja, jaką odczytuje z czujników IKOL CAN. GPS ma dostęp do takich informacji z samochodu, jak:

 • Styl jazdy kierowcy – Ecodriving,
 • Czas spędzony na biegu jałowym
 • Temperatura silnika
 • Włączone światła
 • Uruchomiona klimatyzacja
 • Otwarte drzwi
 • Przebieg
 • Zasięg
 • Nacisk na osie
 • Dane z tachografu
 • Włączone światła
 • Zapięte pasy
 • Włączona klimatyzacja

Ilość informacji jest imponująca i pozwala na bardzo dokładną kontrolę tego, co dzieje się w samochodzie. GPS do samochodu czarno na białym pokaże czy kierowca dba o bezpieczeństwo i eksploatację pojazdu. Przykładem jest rozładowany akumulator w pojeździe. Jak wiadomo jest to irytujący opóźniacz, przez który praca kierowcy nie może zostać wykonana o czasie. Dzięki lokalizatorowi można sprawdzić czy winę ponoszą warunki atmosferyczne, czy też nieuważny kierowca, który zapomniał wyłączyć świateł po skończonej jeździe.

Równie ważny w firmie będzie czas pracy kierowców. GPS do samochodu pokazuje ile trwały poszczególne odcinki trasy, dlatego można kontrolować, czy kierowcy jeżdżą bezpiecznie stosując się do obowiązujących norm. Przy okazji można tez sprawdzić czy kierowca jeździ zgodnie z przepisami, patrząc na dane dotyczące prędkości oraz zapiętych pasów.

Funkcje różnią się w zależności od modelu samochodu.

Poznaj bieżącą i przeszłą lokalizację z GPS-em do samochodu

Wreszcie przechodzimy do głównej funkcji GPS do samochodu, czyli lokalizacji.  Z IKOL CAN masz dostęp do szczegółowego położenia samochodu w czasie rzeczywistym. Możesz w dowolnym momencie sprawdzić gdzie znajduje się na mapie i tym samym kontrolować czy kierowca wypełnia swoje obowiązki.

Natomiast bardzo dużym atutem jest dostęp do przeszłej lokalizacji. Zarządca floty może analizować przebyte trasy wśród różnych samochodów, porównywać je i wybierać te, które są najbardziej korzystne dla firmy. Historia podróży może sięgać 3 lub nawet 12 miesięcy wstecz, w zależności od tego na jaką opcję zdecyduje się właściciel floty.

Sprawdź wszechstronny GPS do samochodu – IKOL CAN!

IKOL CAN to wszechstronny GPS do samochodu – to fakt. Szeroki zakres jego monitoringu jest świetnym narzędziem, ułatwiającym pracę właścicielom i fleet managerom. Dzięki niemu wiele procedur w firmie można przyspieszyć lub zautomatyzować. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego lokalizatora GPS, koniecznie sprawdź stronę ikol.pl, na której są szczegółowo opisane wszystkie funkcje.

 

Artykuł sponsorowany

Redakcja okbus.pl

Jesteśmy tu, aby inspirować i informować wszystkich miłośników motoryzacji. Czy jesteś zapalonym motocyklistą, fanem szybkich samochodów, czy po prostu szukasz praktycznych wskazówek – z nami zawsze jesteś o krok do przodu

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?